DUYURULAR

"FEDERASYONUMUZA ÜYE OLACAK KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE"

 "FEDERASYONUMUZA ÜYE OLACAK KULÜPLERİMİZİN DİKKATİNE"

Kastamonu Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığımız bünyesinde üye olmak isteyen kulüplerimiz 31 Ekim 2019 tarihine kadar müracaatları halinde üyelikleri yerine getirilecektir. Üye olacak kulüplerimiz her türlü yapılacak olan malzeme ve maddi yardımlardan faydalanabilecektir.

1.   Derneğiniz tarafından Olağan Genel Kurul yapılacaktır.

2.    Gündem maddelerine üye olma ve ASKF temsilcisi seçimi maddesi eklenecektir. ( 2 adet temsilci yazılabilecek)

3.    Genel Kurul Kararı Divan Tutanağı

4.    Üye olmak için yönetim kurulu kararı deftere işlenecektir.

5.    Spor Kulübü Bilgi Formu (EK-8)

6.    ASKF temsilcilerinin TC numarası yazılı kimlik belgeleri, adresi, irtibat numarası, okulu, mesleği bildirilecektir.

7.    Kulübünüze ait resmi irtibat adresi, e-mail adresi, telefon, faks numarası Başkanın adı ve cep telefonu bildirilecektir.

8.    Yavuz Selim Mahallesi 75. Yıl Cumhuriyet Sokak Amatör Evi No:6’da bulunan Amatör Evimize şahsen veya posta yoluyla evraklarını gönderen kulüplerimizin resmi olarak kayıt işlemleri yapılacaktır.

Gereğini bilgilerinize arz ederiz.

          Bülent CANBOLAT                      Adem KELOĞLU

      GENEL SEKRETER                          BAŞKAN        

TÜRKİYE U 14 FUTBOL MÜSABAKALARI

 

2018-2019 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 07 - 08 Temmuz 2019 tarihlerinde Kastamonu’da oynanacak.

74 ilden 126 takımın katılımı ile 23 Mayıs 2019 tarihinde başlayan Türkiye Şampiyonasında oynanan birinci ve ikinci kademe müsabakaları sonunda 4 takım finale katılma hakkı kazandı.

Finalist takımlar olan HEKİMOĞLU DOĞANSPOR (TRABZON), MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR, SAKARYASPOR A.Ş. ve TEİAŞ GENÇLİK VE SPOR (BATMAN) U14 Türkiye Şampiyonası kura çekimi 06Temmuz 2019 tarihinde Kastamonu’da yapılacak. Kura çekimi sonrası oluşacak eşleşme ile 07 Temmuz 2019 tarihinde yarı final, 08 Temmuz 2019 tarihinde final müsabakaları oynanacak.

 2018 – 2019 SEZONU

U14 TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ STATÜSÜ

 1- 2018 - 2019 Sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Final müsabakaları 07 – 08 Temmuz 2019 tarihlerinde KASTAMONU’da oynanacaktır. Müsabakaların teknik toplantısı ve kura çekimi 06 Temmuz 2019 tarihinde saat:16,00'da Kastamonu ASKF Amatör Evi Yavuz Selim Mah. 75.Yıl Cumhuriyet Sok. No:6- KASTAMONU adresinde yapılacak ve buna ait imzalanacak tutanak en geç saat 17.00’ye kadar Türkiye Futbol Federasyonu’nun (0312 473 46 20) nolu faksına gönderilecektir.

Grup merkezindeki kura çekimi Gençlik ve Spor İl Müdürü veya görevlendireceği Şube Müdürü, ASKF Başkanı, TÜFAD Şube Başkanı, Futbol İl Temsilcisi, İl Hakem Kurulu Başkanı, TFFHGD Şube Başkanı ve Saha Komiserleri Derneği Şube Başkanı ile kulüplerin birer temsilcilerinin katılımıyla yapılacaktır.

2- U14 Türkiye Birinciliği müsabakalarında 2005, 2006, 2007 doğumlu futbolcular oynayabilirler. 2008 ve daha küçük doğumlu futbolcular oynayamazlar.

3- Müsabakaların süresi 2 x 35 = 70 dakikadır. U15 kategorisinde yedek oyuncu sayısı 7, oyuncu değişikliği sayısı 5’dir. Final ve yarıfinal müsabakalarının normal süresinin beraberlikle sonuçlanması halinde uzatma yapılmaksızın direkt penaltı atışları ile sonuç alınır.

4- Final müsabakalarına katılan her takımımıza Federasyonumuzca 3.500 TL tutarında katkı payı verilecektir. Katkı payları, takımlar müsabakalardan sonra Ek: 1’de örneği görülen dilekçelerini Futbol Federasyonuna gönderdikten sonra kulüp adına açılmış olan banka hesaplarına gönderilecektir. Kulüpler katkı payı ücretlerini en geç 04 Ekim 2019 tarihine kadar alabileceklerdir. Bu tarihe kadar katkı payı dilekçelerini gönderip paralarını talep etmeyen kulüplere bu tarihten sonra ödeme yapılmayacaktır.

Müsabakalara gelmeyen, müsabakaları tamamlanmadan grup merkezinden ayrılan, sahte sporcu oynattığı TFF’ce tespit edilen, müsabaka sonuçlanmadan sahadan çekilen, kupa törenine katılmayan ve müsabakalarda olay çıkartan takıma katkı payları ödenmeyecektir.

5- Final müsabakalarına katılacak takımların isimleri kulüp alfabetik olarak aşağıdadır.

 HEKİMOĞLU DOĞANSPOR (TRABZON)

MANİSA BÜYÜKŞEHİR  BELEDİYESPOR

SAKARYASPOR A.Ş.

TEİAŞ GENÇLİK SPOR (BATMAN)

Final Müsabakaları Kura Çekimi

 Final müsabakalarının kura çekimi şu şekilde yapılacaktır.

Finalist 4 takım kulüp alfabetik sırasına göre sıra çekim kurasını çekerler.

Sıra çekim kurasına göre de takımlar eşleşme kuralarını çekerler.(1,2,3,4)

      07 Temmuz 2019 – Birinci müsabaka (1 – 2)

      07 Temmuz 2019 – İkinci müsabaka   (3 – 4)

      08 Temmuz 2019  – (1– 2) mağlubu ile (3 – 4) mağlubu üçüncülük müsabakası

      08 Temmuz 2019  – (1– 2) galibi ile (3 – 4) galibi birincilik müsabakası       

 6-  Müsabakalarda; Futbol Müsabaka, Amatör Futbolcu Lisans ve Transfer, Futbol Disiplin Talimatları ile 2018 – 2019 sezonu Amatör Futbol Liglerinde Uygulanacak Esaslar ve Beynelmilel Oyun Kuralları uygulanacaktır.

7-    Müsabakalarda Futbolcuların lisanslarının ibraz edilmesi zorunludur. Lisanslarını ibraz edemeyen takımların müsabakaları hakem tarafından oynatılmaz. Bir itiraz halinde Federasyon Temsilcileri futbolcuların kimlik kartlarını (Nüfus cüzdanı veya pasaport) isteyebilir. Kimlik kartı ibraz edilmemesi halinde müsabaka oynatılır ama isim listesini imzalayan yönetici Disiplin Kuruluna sevk edilir. Müsabakaların sonunda itiraz edilen futbolcuların lisanslarına el konulur. Amatör İşler Müdürlüğüne gönderilen lisans ve itiraza neden olan futbolcuların kimlik belgesinin Amatör İşler Müdürlüğüne ibraz edilmesinin ardından yapılan inceleme sonucu itiraz karara bağlanır.

 8-    Hakem tarafından kırmızı kart gösterilerek oyundan ihraç edilen futbolcular idari tedbirli olup haklarında gerekli işlem yapılmak üzere bilahare Amatör Futbol Disiplin Kuruluna sevk edilirler. Müsabakalarda oyun kurallarının ihlali nedeniyle hakem tarafından kırmızı kartla oyundan ihraç edilen futbolcularla, iki sarı kartlık eylemi nedeniyle oyundan ihraç edildiği hakem raporunda yazılı olan futbolcular ihraç edildikleri müsabakadan sonraki ilk resmi maçtan sonra takımlarında oynayabilirler. Bu durum Federasyon Temsilcisi tarafından ilgili kulüplere yazılı olarak bildirilir.

  9-  Müsabaka müddeti dışındaki (Müsabakadan önce, devre arası ve müsabakadan sonra) eylemleri nedeniyle yönetici, antrenör, futbolcu ve diğer ilgililere grup merkezindeki Federasyon Temsilcileri İDARİ-TEDBİR koyma yetkisine sahiptirler. İDARİ-TEDBİR konulanlar tedbir tarihinden sonraki müsabakalarda takımlarında yer alamazlar ve bilahare Amatör Futbol Disiplin Kurulu'na sevk edilirler.

 10- Final müsabakalarına mazeretsiz olarak katılmayan, kura çekimi yapıldıktan sonra tayin ve ilan olunan saatte müsabakaya gelmeyen veya müsabakayı terk eden anlaşmalı müsabaka yapıldığı TFF’ce karara bağlanan, lisans sahteciliği yapıldığı ve başkasına ait lisansla bir başka futbolcunun oynatıldığı tespit edilen takım hakkında Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri uygulanmakla birlikte ayrıca bu takımlar bir sonraki yıl aynı kategorideki Türkiye Şampiyonasına katılamazlar.

 11- 2018-2019 sezonu U14 Türkiye Şampiyonası 1.ve 2. Kademe müsabakalarında grup birincisi olarak Final müsabakalarını oynamaya hak kazanan takımların, 1.ve 2. Kademe müsabakasında disiplin cezası alan futbolcuları bu cezalarını kendi illerinde oynanan bir başka kategoride çekemezler. 1.ve 2. Kademede disiplin cezası alan futbolcular kalan cezalarını Final müsabakalarında çekerler.

12- Müsabaka anında, devre arası ve müsabaka sonrası takımlardan birinin, rakip takımın bir veya birkaç futbolcusunun başkasına ait lisansla oynadığına dair bir itirazı olduğunda, bu kişi veya kişilerin kimlik tespiti yapılması zorunlu olup fotoğrafı müsabaka hakemi ile birlikte çekilir. Bu işlemlerin yapılmasında ilgili kulüp yöneticileri yardımcı olacaklardır. Kimlik tespiti yaptırmaktan ve fotoğraf çektirmekten kaçınıldığı takdirde bu durum müsabaka hakemi ve Federasyon Temsilcileri tarafından rapor edilir. Müsabaka sonrası bu itiraz Federasyon Temsilcilerinin incelemesi sonucu karara bağlanır

13- Müsabakalara katılan takımlar yapacakları itirazlar için Futbol Müsabaka Talimatı hükümleri gereğince 200 TL. depozitoyu süresinde Türkiye Futbol Federasyonu’nun Türkiye Garanti Bankası A.Ş 1.Levent Ticari Şube Müdürlüğü 186-6297253 no.lu hesabına (İBAN NO:TR62 00062000 1860 0006 297253) yatırmak zorundadırlar. İtiraz ile ilgili belgeler ile depozito makbuzunun ibraz edilmemesi halinde itirazlar işleme konulmaz.

14-  Müsabaka anında, devre arası ve müsabakanın bitiminde takımların birinin, rakip takımının bir veya birden çok futbolcusunun, başkasına ait lisansla oynadığına, lisansta tahrifat yapıldığına v.b. konularda bir itiraz yaptığında yatırmaları gereken depozito miktarı olan 200 TL.’yi her futbolcu için ayrı ayrı yatırmaları gerekir.   

Örneğin; 3 futbolcu için itiraz yapan takım 200 TL x 3 = 600 TL. depozito yatıracaktır.

15-  Müsabakaların doğal çim ve sentetik yüzeyli çim sahalarda oynanabileceği göz önüne alınarak takımların her türlü saha içinde uygun ayakkabı getirmeleri gerekmektedir.

        Müsabakalarda her iki takım birbirinden farklı renk veya dizaynda iki takım forma getirmek zorundadır. Forma, şort, kaleci kazağı ve tozluk örnekleri teknik toplantıya getirilecek, yapılacak eşleşmeye göre karşılaştırılacak ve belirlenen örnek müsabakada kullanılacaktır.

 16- U14 Türkiye Şampiyonası müsabakalarında görevlendirilecek Hakemlere ve Gözlemcilere ödenecek ücretler Türkiye Futbol Federasyonunca AFYS sistemi üzerinden ödenecektir.

 17-  Müsabakalarda görevlendirilecek personel ücretleri Türkiye Futbol Federasyonunca ücret  bordrolarını düzenleyip gönderen ilgili kuruluşun banka hesabına gönderilir.  Aynı sahada üst üste oynanan iki müsabakaya bir seans ücreti ödenir. Sağlık Görevlisi ve Saha Komiserleri bu hükmün dışında olup onlara her maça bir seans ücreti ödenir. Görevli personel sayısı Federasyon Temsilcisi dahil 10’u geçemez. Ayrıca en az 6 (altı) top toplayıcı görevlendirilir.

        … TÜM TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLERİZ ….

 

                                                                                                                                        EK: 1

 

(………………………………..…………………….……………………..)

Kulüp Adı

 

 

TÜRKİYE FUTBOL FEDERASYONU

(Amatör İşler Müdürlüğüne)

ANKARA

 

            2018 – 2019 Sezonu U14 Türkiye Şampiyonası Final Müsabakalarına ................................................................ Grup Merkezinde katıldık.

            Kulübümüze Türkiye Futbol Federasyonunca verilecek olan 3.500 TL. Final Müsabakalarına katılım katkı payı bedelini kulübümüz adına açılmış olan .......................................................... Bankası ..................................... Şubesi ........................... nolu hesaba havale edilmesini arz ederim.

            Saygılarımızla.

 

 

 

                                                                                                                     Kulüp Yetkilisi

                                                                                                                        Adı – Soyadı  :

                                                                                                                        Görevi             :       

                                                                                                                        Tarih   - Kaşe  - İmza

 

 

 

 

KULÜP İLETİŞİM BİLGİLERİ

Kulüp Adresi: …………………………………………………………………………………….…………….…

……………………………………………………………………………………………………….…………….…….

Kulüp Telefonu: …..……….………..…………..     Kulüp Faksı:………….……………..……………

Kulüp Yöneticisinin

Adı-Soyadı:………………………….……………….     Görevi : ……………………………………………..

Cep Tel :……………………………………………….      E-mail : ………………………………………………

 

NOT: Bu dilekçe spor kulübünün başlıklı kağıdına yazılacaktır. Banka hesap numarası kesinlikle kulüp adına açılmış olmalıdır.

Amatör İşler Müdürlüğü Fax: 0 312 473 45 01

"SPOR OKULU AÇILIŞI"

 Kulüplerimiz bünyesinde "Spor Okulu" açanlar en kısa süre içinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüze çalıştırıcı belgeleri ve öğrenci listeleri ile birlikte müracaatta bulunacaklardır. 29.06. 2019 Cumartesi günü saat: 11,00'de Cumhuriyet meydanında yapılacak olan açılışa katılım sağlayacaklardır.  Adem KELOĞLU  ASKF BAŞKANI

2018-2019 SEZONU BAL LİGİ DEĞERLENDİRMESİ

 

SPOR TOTO BAL 2018-2019 SEZON SONU DEĞERLENDİRMESİ

13.06.2019
Spor Toto BAL 2018-2019 sezon sonu değerlendirmesi

Türkiye Futbol Federasyonu 2018-2019 Sezonu Spor Toto Bölgesel Amatör Lig, grup, play-off ve baraj müsabakalarının sona ermesiyle tamamlandı. Spor Toto BAL'da 80 ilden 151 takım mücadele etti. 12 takımla temsil edilen İstanbul'u, 5 takımla İzmir ve Bursa, 4 takımla Ankara, Aydın ve Kocaeli, 3 takımla Adana, Antalya, Çanakkale, Denizli, Hatay, Mersin, Konya, Kütahya, Manisa, Sakarya, Samsun, Trabzon ve Tekirdağ takip etti. 17 il 2 takımla, 44 il de 1 takımla temsil edildi.

2018-2019 sezonunda Spor Toto BAL 11 grupta oynandı. Grup birincisi olan takımlar statü gereği TFF 3.Lig'e yükselmek için Play-off 1. Kademe,2. Kademe ve 3. Kademe müsabakaları oynadı. Bu müsabakalar sonunda; Somaspor(Manisa), Kelkit Belediyespor (Gümüşhane), Malatya Yeşilyurt Belediyespor, Belediye Derincespor (Kocaeli), Modafenspor (İstanbul), 68 Aksaray Belediyespor, Yozgatspor 1959 FK. ve Ağrı 1970 Spor TFF  3. Lig'e yükseldi. Grup birincisi olup play-off müsabakalarını kaybeden Akşehirspor (Konya) ve Bucak Belediye Oğuzhanspor takımları Spor Toto BAL'da kaldılar.

Spor Toto BAL'da 11 grupta 1858, play-off'larda 9 ve baraj müsabakalarında 59 maç olmak üzere toplam 1926 maç oynanırken, grup ve baraj müsabakalarını toplam 1.583.620 seyirci tribünlerden izledi. Maç başına düşen seyirci sayısı ise 826 oldu.           
Play-off maçlarını ise toplamda 34.650 seyirci izlerken, maç başına düşen seyirci sayısı 3.850 oldu.

506 kırmızı kartın gösterildiği Spor Toto BAL'da Çayelispor, Tonya Doğanspor, İskenderun Belediye Gençlik ve Spor, Yatağanspor, Maltepespor ve Yeşilköy 10'ar kırmızı kartla en fazla kart gören takımlar oldu.

Şanlıurfa Büyükşehir Belediyespor, Yozgatspor 1959 FK., Çubukspor Futbol A.Ş. Ayvalıkgücü Belediyespor ve Somaspor oyuncuları ise birer kırmızı kartla en az kırmızı kart gören takımlar şeklinde sıralandı.

Grup müsabakalarında toplam 5.539 gol kayıt edilmiş olup, maç başına 2.9 gol atıldı.  77 golle en skorer takım Yozgatspor 1959 FK. olurken, Kütahya Çamlıcaspor 10 gol ile en az gol atan takım olmuştur.

Grup müsabakalarında Hüseyin Çelik (Yozgatspor 1959 FK.) 25 gol ile en çok gol atan futbolcu unvanını kazanırken, onu 24 gol ile Enes İlhan Yüksel (Kepez Belediyespor), takip etti. Mustafa Akkuş (Bitlis Özgüzelderespor) ve İbrahim Zeytin (TKİ Tavşanlı Linyitspor) 23 gol ile üçüncü sırayı paylaştılar. 

Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'in 11 grupta tamamlanmasının ardından toplam 59 baraj müsabakası oynandı. Bu müsabakaların 38'ini BAL takımları kazanırken, 21'ini yerel amatör lig takımları kazanarak 2019-2020 sezonunda Spor Toto BAL'da yer alma hakkını elde etti.

2019-2020 sezonunda Spor Toto Bölgesel Amatör Lig'e 159 takımın katılma hakkı bulunuyor. Bu takımların 8'i TFF 3.Lig'den düşen takımlardan, 46' sı Spor Toto BAL'da direkt kalan takımlardan, 38'i baraj müsabakası oynayıp ligde kalan Spor Toto BAL takımlarından, 21'i baraj müsabakası oynayıp Spor Toto BAL'a çıkan yerel lig takımlarından, 46' sı ise yerel liglerden direkt Spor Toto BAL'a çıkan takımlardan oluşmakta.

NOT :Aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz.

http://www.tff.org.tr/default.aspx?pageID=982&ftxtID=31535

"GENÇLİK VE SPOR KONULU BRİFİNG VE İŞTİŞARE TOPLANTISI"
 Sn. Valimiz, Sn. Kaymakamlarımız, İl ve İlçe Belediye Başkanlarımız, İlgili Kurum Kuruluş ve Kulüp Başkanlarının katılımlarıyla  Kastamonu Öğretmen Evinde 17.05.2019 Cuma günü saat:14,00'de    "GENÇLİK VE SPOR KONULU BRİFİNG VE İŞTİŞARE TOPLANTISI" yapılacaktır.
NOT: İftar programımız vardır.
AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN SORUNLARI VE DESTEK TOPLANTISI

  Sayın Valimiz, Belediye Başkanımız, Milli Eğitim Müdürümüz, Gençlik ve Spor İl Müdürümüz ve İl Sivil Toplumla İlişkiler Müdürümüzün katılımlarıyla  Kastamonu Belediyesi Hizmet Binasında 08.02.2019 Cuma günü saat:19,00'da   "AMATÖR SPOR KULÜPLERİNİN SORUNLARI VE DESTEK TOPLANTISI" yapılacaktır. Merkezde bulunan kulüplerimizden Başkan,bir yönetici ve antrenörle birlikte 3 kişi ile toplantıya katılmalarını saygıyla rica ederim. Programda yemek ikramı yapılacaktır. NOT: İlçelerin toplantı programı sonra bildirilecektir.

15 TEMMUZ 2018 ETKİNLİKLERİ PROGRAMI
PROGRAM

11 Temmuz 2018 Çarşamba

18.00 Cimnastik Gösterileri / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

18.30 Taekwondo Gösterileri ve Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

20.00 Veteran Basketbol Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

 12 Temmuz 2018 Perşembe

15.00 15 Temmuz Slayt Gösterimi / Gençlik Merkezi

18.00 Veteran Masa Tenisi Müsabakaları / Atatürk Spor Salonu

18.00 U11 Futbol Müsabakası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

 13 Temmuz 2018 Cuma

10.00 Badminton Turnuvası / İsmail Dikmenli Spor Tesisleri

16.00 Özel Sporcular Atletizm Yarışmaları / Gazi Stadı

18.00 Kick-Boks Turnuvası / Gazi Stadı

19.00 Yüzme Yarışları / Halime Çavuş Kapalı Yüzme Havuzu

 14 Temmuz 2018 Cumartesi

17.00 U14 ASKF Futbol Turnuvası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

19.00 Karate Müsabakaları / Hüsnü Tandoğan Spor Salonu

21.00 Veteran Futbol Müsabakası / Hasan Doğan Spor Tesisleri

 15 Temmuz 2018 Pazar

09.00 15 Temmuz Şehitlerini Anma Bisiklet Yarışması

          (Ilgaz 15 Temmuz İstiklal Tüneli - Cumhuriyet Meydanı)

          Yarışlar sonunda Cumhuriyet Meydanında Ödül Töreni Yapılacak  
AMATÖR EVİNİN AÇILIŞI
             
Read More
1. AMATÖR KÜME MAÇLARI BAŞLAMASI

 

 

Read More